BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 10177662
nr 1017 7662
Ljusstakar
två st, 1700-/1800-tal, Tenn, höjd: 8-9 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 8 februari 2016
kl 18:22:35
8/2 17:50:20
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn